Do naší mateřské školy zavítal milý pejsek Mimi v rámci canisterapie. Děti se na návštěvu velmi těšily a od první chvíle bylo vidět nadšení, radost i zvědavost. Canisterapie přináší dětem nejen příjemné zážitky, ale také podporuje jejich citový rozvoj, komunikaci a vztah ke zvířatům.
Pejsek byl velmi klidný, přátelský a trpělivý. Děti si ho mohly pohladit a pomazlit se s ním. Mazlení s pejskem děti uklidňovalo a zároveň jim přinášelo pocit bezpečí a radosti. Mnohé děti překonaly ostych a naučily se správně ke zvířeti přistupovat.
Součástí programu byly také různé aktivity s pejskem. Děti si vyzkoušely pejska česat, což je velmi bavilo. Učily se jemnosti, opatrnosti a správné péči o zvíře. Velkým zážitkem bylo také vodění pejska na vodítku, při kterém si děti procvičily spolupráci a zodpovědnost.
Nechyběla ani pohybová část programu. Děti podlézaly pejska, přeskakovaly překážky a společně s pejskem plnily jednoduché úkoly. Aktivity rozvíjely koordinaci pohybů, obratnost a zároveň podporovaly radost z pohybu.
Celé setkání proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře. Děti odcházely plné dojmů, nových zkušeností a krásných zážitků. Canisterapie byla pro všechny velkým přínosem a už nyní se těšíme na další návštěvu čtyřnohého kamaráda.
Kyjovice 101
747 68 Kyjovice
IČO: 750 27 259
Datová schránka: ctbmeu5