PASTELKA - Sklízíme zeleninu
Ve čtvrtém zářijovém týdnu jsme navštívili místní družstvo a nahlédli na práci zemědělských strojů. Inspirovaly nás natolik, že si mohly děti přinést hračku v podobě těchto vozidel do školky na hraní. Učili jsme se rozpoznávat zeleninu, co přináší sklizeň a nezapomněli jsme ani na zmínku o začátku podzimu.
Naučili jsme se toho spoustu o bramborech a řepě. O bramborech jsme zpívali, počítali jsme je, kreslili a také připravovali " na loupačku". Řepou jsme malovali a také si sehráli dramatizaci pohádky O veliké řepě.
Když nám počasí dovolilo, šli jsme sbírat kaštany a taky si poběhat venku. V pátek udeřila "zahradnicko - bagrovací" brigáda a děti se s chutí pustily do převážení hlíny do zvýšených záhonů. Při akci nám dozoroval Zahradníček Pepíček a máme téměř hotovo a připraveno na první výsadbu.
Zpět na přehled